Średniowieczne grody

Utworzono dnia 13.03.2019

W bibliotece szkolnej pod okiem nauczyciela historii  Pani Kariny Jaksa uczniowie klasy IVB przygotowali wystawę prac zatytułowaną "Średniowieczne grody". Zamki, zameczki, grody, przeniosły nas w wieki średnie, Wszystkie prace piękne, gratulacje dla uczniów klasy czwartej..

Podczas lekcji historii w klasach IV, V powstał pomysł na projekt "Młodzi historycy tropią przeszłość".

Głównym celem jest zachęcenie uczniów do poznawania historii poprzez zabawę.

Najpierw na lekcjach uczniowie poznawali treści wynikające z podstawy programowej, dotyczące wczesnośredniowiecznej Polski oraz społeczeństwa i kultury w średniowiecznej Europie. Następnie swoją wiedzę wykorzystali w przygotowaniu dowolną techniką makiet średniowiecznych grodów i zamków.  Uczniowie wykonywali projekt według własnego pomysłu jednak z zachowaniem niektórych historycznych elementów.

Tworzenie prac przyniosło uczniom wiele zabawy, pewnie i niektórzy rodzice włączyli się w ten projekt. Zachwycały pomysłowością i zręcznością ich autorów...W bibliotece szkolnej odbyła się wystawa przygotowanych prac, którą podziwiali uczniowie, nauczyciele oraz odwiedzający bibliotekę rodzice.

Średniowieczne grody

Utworzono dnia 14.03.2019, 14:31