Listy do przyjaciół w Argentynie, Serbii, Turcji

Utworzono dnia 14.03.2019

Uczniowie SP Tworóg biorą udział w programie organizowanym przez Cambridge English Language Assessment, który nazywa się ‘Penfriends’. Polega on na międzynarodowej, anglojęzycznej wymianie korespondencji między uczniami. Pierwsze listy zostały wysłane w 2016r. do Argentyny. Ponadto z Serbii uczniowie otrzymali 5 listów ze szkoły STARLAND mieszczącej się w Belgradzie. Natomiast z Turcji wysłano do nas 15 listów ze szkoły DILKO Middle School z Istanbułu.

Uczestnictwo w tym programie pomaga zawierać znajomości z rówieśnikami z całego świata. Dzieci tworzą i wysyłają listy, których treść dotyczy wcześniej wybranego tematu np. temat ‘Where I live’ był opracowywany z argentyńską szkoła Arcoiris, a ‘Sports’ z Turecką.

Cambridge Assessment English wierzy, że uczniowie powinni uczyć się j. angielskiego w praktyczny, zabawny i komunikatywny sposób. Ponadto umożliwia on przećwiczenie już nabytych umiejętności.

Przyłączenie się SP Tworóg do Cambridge English Penfriends w 2016r. pozwoliło na:

• ćwiczenie umiejętności czytania i pisania w j. angielskim
  • nawiązanie znajomości z uczniami z Argentyny, Serbii oraz Turcji

w łatwy i bezpieczny sposób

• przesyłanie sobie prezentów, niespodzianek (sekretów) w listach (również pieniędzy ;)
  • zaproponowanie dzieciom niekonwencjonalnego sposobu uczenia się

j. angielskiego

• wzmocnienie pewności siebie uczniów poprzez udowodnienie, że będąc już w II klasie można komunikatywnie posługiwać się językiem angielskim

GALERIE:

listy od przyjaciół z Serbii, Turcji, Argentyny