Świat potrzebuje dobra!

Utworzono dnia 03.12.2020

Akcja MEN „RAZEM NA ŚWIĘTA”

Nasza szkoła bierze udział w akcji MEN „Razem na święta”, której celem jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Chcemy, aby działania, które realizuje szkoła przez cały rok, w tym w również w ramach Koła Wolonariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” będą miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Poniżej zamieszczamy działania Naszej szkoły w ramach w/w akcji:

1. Przygotowanie przedstawienia online o Świętym Mikołaju dla Domu Opieki Społecznej w Tworogu.
  2. Przygotowanie kartek świątecznych w formie prezentacji z najlepszymi życzeniami dla Domu Opieki Społecznej w Miedarach oraz Domu Seniora w Nowej Wsi.
  3. Przygotowanie paczki świątecznej dla niepełnosprawnego absolwenta Naszej szkoły oraz zbiór nakrętek na rzecz Jego rehabilitacji.
  4. Włączenie się do koncertu charytatywnego dla dzieci z Domu Dziecka w Stolarzowicach poprzez przygotowanie jasełek online wraz z świątecznymi życzeniami.
  5. Filmik z życzeniami świątecznymi i podziękowaniami za pracę medyków, przede wszystkim w dobie pandemii.
  6. Zbiór darów na rzecz Stowarzyszenia Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach oraz Stowarzyszenia Pomocy Bezpańskich Kotów w Lublińcu.
  7. Przez cały rok trwa zbiór baterii, starych telefonów i płyt CV dla głodujących dzieci w Afryce.

To tylko przykłady działań. O szczegółach podejmowanych akcji zostaną poinformowani uczniowie przez swoich wychowawców. Z góry dziękujemy uczniom i rodzicom za wsparcie! Świat potrzebuje dobra!