Kamratki wyśpiewały prestiżową nagrodę w „Śląskiem Śpiewaniu”

Utworzono dnia 11.06.2019

Finał „Śląskiego Śpiewania” 2019

Na Przesłuchania Finałowe XXVI edycji Przeglądu „Śląskiego Śpiewania”  9 czerwca 2019 r.  do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, przy ul. Zamkowej 3. przyjęchało ponad 70 zespołów wokalnych, zespołów pieśni i tańca, solistów, duetów...Przesłuchania odbywały się równocześnie na trzech scenach zgodnie z  Harmonogramu Przesłuchań. Organizatorzy Przeglądu – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” i Związek Górnośląski, przy współpracy Ośrodków Regionalnych, zaprasili miłośników śląskich tradycji muzycznych do   w kolejnej edycji „Śląskiego Śpiewania”. Wieloletnia tradycja przeglądu, oparta na zachowaniu cech autentyczności kultury muzycznej Górnego Śląska w jego różnych częściach, wraz ze specyfiką i swoistymi dla subregionów elementami, stanowi o silnym nurcie współczesnej idei kultywowania regionalnych wartości i lokalnych tradycji oraz o silnej motywacji pokoleń do ocalenia kulturowych i muzycznych wartości naszego regionu.

Założenia programowe 26. Przeglądu „Śląskiego Śpiewania” uwzględniały rozszerzenie dotychczasowej formuły repertuaru Przeglądu o śląskie pieśni powstańcze z lat 1919-21 oraz utwory Stanisława Hadyny, wpisujące się od ponad 65. lat w tradycje muzyczne naszego regionu.

Nasz szkolny zespół Kamratki otrzymał zaszczytne 3 miejsce. W finale „Śląskiego Śpiewania” 2019 nasze dziewczęta wykonały wiązankę piosenek powstańczych nawiązując tym samym do obchodów Roku Powstań Śląskich. Za rok kolejna edycja Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza, a my mamy już plany..

Opiekunem śpiewających Kamratek jest Pani Beata Janiga, wspierana przez Pania Brygidę Samol i Pana Józefa Ziaję.

Gratulacje dla Kamratek i ich opiekunów !