Zmagania z językiem polskim – I Powiatowy Konkurs Językowy dla szkół podstawowych „Mistrz języka polskiego 2020”

Utworzono dnia 25.05.2020

22 maja 2020 r. czworo uczniów naszej szkoły: Emilia Kaszuba i Oliver Śliwakowski z klasy V, Marlena Samol z kl. VI oraz Emilia Spojda z kl. VIII wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Językowym dla szkół podstawowych „Mistrz języka polskiego”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkołę Podstawową w Wojsce. Celem konkursu było: podnoszenie sprawności posługiwania się językiem polskim, rozwijanie zainteresowań naszym językiem, propagowanie kultury języka polskiego oraz sprawdzenie wiadomości z zakresu nauki o języku. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnościami informatycznymi, gdyż -w dobie pandemii koronawirusa -konkurs przeprowadzony został online. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań, dodatkowym ograniczeniem i utrudnieniem był czas, ponieważ na wykonanie każdego zadania uczniowie mieli tylko minutę. Nasza czwórka poradziła sobie jednak ze wszystkim bardzo dobrze i godnie reprezentowała naszą szkołę w tych trudnych zmaganiach.

Opiekunowie: Eleonora Krywalska, Hanna Pawełczyk, Sylwia Szwarc-Kuc