Konkurs Literacki pn. „Mój Śląsk"

Utworzono dnia 04.09.2019

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu zapraszają uczniów szkół podstawowych, a w szczególności uczniów ze szkół noszących imię Powstańców Śląskich do udziału w Konkursie Literackim pn. „Mój Śląsk”.

„Powstania Śląskie stanowią jedną z najpiękniejszych kart w dziejach narodu polskiego” - głosi przyjęta przez Sejm uchwała ustanawiająca rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich. Wyrażono w niej wdzięczność za „wkład pokoleń ludu śląskiego w walkę o niepodległość RP”.

Dlatego też jako szkoła nosząca imię Powstańców Śląskich w roku poświęconym Powstaniom Śląskim pragniemy w sposób szczególny uczcić tę ważną rocznicę i zapraszamy do udziału w Konkursie, którego tematem będzie Śląsk-jego historia, historia powstań śląskich, kultura, piękno. Prosimy o skonkretyzowanie w literackiej formie  własnych refleksji i opowieści o tym, co dla mieszkańca Śląska jest ważne, piękne, niezwykłe, warte uwagi, jaki jest jego stosunek do historii Powstań Śląskich i historii naszego regionu.

Nasz Konkurs to niepowtarzalna możliwość spotkania wrażliwych i utalentowanych, którzy czują mocniej i potrafią pięknie wypowiedzieć  własne uczucia w literackiej formie.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu.

Eleonora Krywalska nauczyciel języka polskiego

ZAŁĄCZNIKI: