Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Powstańców Śląskich w Tworogu

Festiwal Języków Obcych....kolejny za rok

Utworzono dnia 24.05.2020

Sprawozdanie z przebiegu Festiwalu Języków Obcych

11.05.2020 r. - 15.05.2020 r.

            W dniach 11.05.-15.05.2020 r. w naszej szkole odbył się, jak co roku, Festiwal Języków Obcych. W tym roku przybrał on nieco inną formę.

Celem tegorocznego Festiwalu Języków Obcych była popularyzacja języka niemieckiego oraz angielskiego w zdalnym nauczaniu poprzez dostępne programy multimedialne i stworzone ćwiczenia interaktywne. Dzięki zajęciom online uczniowie rozwinęli słownictwo z zakresu tematyki wiosennej, nazewnictwa części garderoby i dokonania zakupów przez Internet. Uczniowie mieli także możliwość wykonania ciekawych prac plastycznych.

Zajęcia odbywały się w ramach lekcji języka niemieckiego i angielskiego. Uczniowie otrzymali propozycję zadań trzy razy w tygodniu, dzięki czemu mieli możliwość poszerzenia swojego słownictwa, ćwiczenia prawidłowej wymowy oraz wyboru zadań zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i możliwościami.

W pierwszym dniu Festiwalu uczniowie zostali zapoznani z tematyką wiosenną dzięki prezentacji multimedialnej oraz otrzymali do wykonania różne zadania, np. krzyżówki, łamigłówki i zadania interaktywne.

W drugim dniu Festiwalu wszyscy mieli możliwość utrwalenia nazewnictwa części garderoby, wysłuchania rozmowy telefonicznej o dokonywaniu zakupów przez Internet oraz wykonania odpowiednich zadań do tej tematyki. Każdy miał możliwość zaprojektowania ubioru i opisania go w języku angielskim i niemieckim. 

            W ostatnim dniu Festiwalu, w ramach relaksu, dzieci miały możliwość zobaczenia filmiku przedstawiającego wykonanie ludka z trawiastą głową. Każdy miał możliwość samodzielnego wykonania ludka według instrukcji w języku angielskim i niemieckim.

            Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w Festiwalu Języków Obcych. Z relacji uczniów i rodziców wynika, że wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejny Festiwal Języków Obcych, który odbędzie się za rok.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku....
https://drive.google.com/file/d/1ggB3bMNuBq08uogaBtaBZnOOB88NmaiS/view?usp=sharing

                                                                                 

                                                                                              nauczyciele języków obcych

                                                                                  Anna Wasilewska, Anna Lipka-Zanozik

                                                                                  Marlena Ziaja i Lucyna Maroń

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki