Obchody Dnia Św. Marcina ....Warto pomagać.

Utworzono dnia 20.11.2019

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

W sobotę 16.11.2019r. nasza społeczność była uczestnikiem corocznej imprezy środowiskowej  "Łańcuch serc św. Marcina" pod patronatem Wójta Gminy Tworóg. Organizatorem imprezy były Rada Rodziców SP Tworóg i Gmninnego  Przedszkola w Tworogu, wspierani przez OSP Tworóg, GOK Tworóg, Parafię Św. Antoniego w Tworogu oraz sponsorów: Skład Budowlny Cezar S.C., Piekarnia Łubowski, Maxpol wyroby wędliniarskie, Restauracja Barć Dębowa, Sołtys Tworoga, Sołtys Nowej Wsi, Nadleśnictwu w Brynku.

Rozpoczęciem obchodów było nabożeństwo w naszym kościele parafialnym, po którym uczniowie klas VII pod opieką Pani J.Winkler i K.Sobel  przedstawili piękną inscenizację nawiązującą do życia  starożytnego świętego. Następnie w pochodzie z lampionami, uczestnicy spotkania udali się do GOK-U. Tam czekało wszystkich wiele atrakcji: pyszne ciasto przygotowane przez rodziców, kawa, herbata, gorąca czekolada, wata cukrowa, marcińskie rogale, dla chętnych kiełbaski prosto z ogniska. Tam również zostały wręczone nagrody dla wszystkich uczestników konkursu plastycznego, sponsorem których był Wójt Gminy Tworóg oraz Rada Rodziców. Dla wszystkich dzieci zabawy prowadzili aktorzy...Zwieńczeniem imprezy było rozstrzygnięcie loterii fantowej w postaci pieczonej gęsi, która trafiła do mieszkanki Boruszowic.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali nasi tworogowscy strażacy i Policja, którym pięknie dziękujemy.

Dzięki zaangażowaniu wielu rodziców impreza przyniosła dochód, który przkazany zostanie na rzecz polskich szkół na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Na ręce Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Sebastiana Kasztelaniec składam sedeczne podziękowania dla rodziców i sponsorów naszej uroczystości.

Warto pomagać- to przesłanie wpisane w nasz program wychowawczy, w nasze działania, w nasze serca. Zapraszamy na kolejne obchody św. Marcina za rok.

Dzięki uprzejmości Pana Tomka Borysa mamy pełną dokumentację zdjęciową zapraszamy do korzystania z linku do dysku google ze zdjęciami.