Miesiąc listopad upłynął pod hasłem "Pamięć".

Utworzono dnia 21.03.2019

Tworóg, dn. 9 grudnia 2018r.

Sprawozdanie z realizacji programu "Wychowanie ku wartościom"

Miesiąc listopad upłynął pod hasłem "Pamięć". Wartość ta, była w sposób szczególny omawiana i analizowana.

Miesiąc listopad jest miesiącem, w którym szczególnie "pamięć" jest wartością nadrzędną, gdyż w tym miesiącu przypadają ważne uroczystości: 1-go listopada Wszystkich Świętych, 11-go listopada Rocznica Odzyskania Niepodległości.

Na lekcjach nauczyciele omawiali z uczniami wartość "pamięć". Uczniowie mówili

o kim lub o czym ich zdaniem należy pamiętać.
Po omówieniu wartości "pamięć" uczniowie wykonali plakat ilustrujący wybraną postać, wydarzenie lub miejsce o którym pamiętamy z napisem: "Pamiętamy o ..."

Uczniowie wypisali ze należy pamiętać o:

• Pamiętamy o naszych zmarłych
  • Pamiętamy o żołnierzach walczących o Polskę
  • Pamiętamy o poległych i zmarłych żołnierzach
  • Pamiętamy o I wojnie światowej
  • Pamiętamy o II wojnie światowej
  • Pamiętamy o powstaniach m.in.: Warszawskim, Listopadowym, Wielkopolskim, Styczniowym, jak również o  wielu bitwach, w których walczyli Polacy.
  • Pamiętamy o bohaterach narodowych między innymi: Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Jan Paweł II oraz wielu innych
  • Pamiętamy o polskich pisarzach, poetach, kompozytorach i malarzach

Rezultaty pracy uczniów widoczne są na drzwiach sal lekcyjnych, oraz na gazetce znajdującej się na korytarzu szkolnym.

Wartość "pamięć" realizowana była w całej szkole, a przygotowana została przez klasę Va wraz z wychowawcą Anną Pawłowską.

Anna Pawłowska

Zadania z realizacji wartości : Pamięć