Miłość do Ojczyzny

Utworzono dnia 24.03.2019

W ramach realizacji jednego z priorytetów szkolnego programu  wychowawczo – profilaktycznego „Wychowanie ku wartościom”, w miesiącu październiku, na lekcjach omawiano tematykę miłości do kraju ojczystego. Podczas zajęć  nauczyciele zaznajomili uczniów z pojęciem Kresów stanowiący element polskiej narracji historyczno-politycznej. Zapoznano uczniów z polską historią związaną z tym regionem,  a także twórczością  mieszkających tam polskich poetów takimi jak: Mikołaj Rej, Jan Kochanowski, Mikołaj Sęp Sarzyński czy  Franciszek Karpiński. Po zapoznaniu się  z tematyką Kresów, uczniowie każdej klasy napisali list z pozdrowieniami dla Polaków mieszkających na Kresach.

Łącząc, omawianie tej jakże ważnej wartości, z obchodami setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji charytatywnej organizowanej dla naszych Rodaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów), „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Akcja organizowana była przez Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie, oparta  na idei charytatywnej i patriotycznej, polegająca na zbiórce artykułów żywnościowych, słodyczy, maskotek oraz  przyborów szkolnych. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, udało się zebrać bardzo dużo darów, które Pani Dyrektor osobiście przekazała dzieciom mieszkającym na Kresach. To bardzo ważne, że potrafimy dzielić się tym co mamy. Mamy nadzieję, że ten piękny gest nie będzie tylko jednorazową akcją, ale zaowocuję dalszą chęcią niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Wrzesień 2019