Ostatni taki egzamin.....

Utworzono dnia 15.04.2019

Trwający od 10 kwietnia przez 3 dni egzamin gimnazjalny kończy prawie dwudziestoletnią historię funkcjonowania szkół gimnazjalnych. Był to ostatni oficjalny egzamin gimnazjalny i pisał go ostatni rocznik uczniów, którzy kształcili się w takim systemie. W czerwcu zakończy się wygaszanie oddziałów gimnazjalnych w szkołach. Nie inaczej będzie z Gimnazjum w Brynku, które obecnie włączone jest do Szkoły Podstawowej w Tworogu.
Tym bardziej więc należy przypomnieć, że przez te wszystkie lata nasi uczniowie uzyskiwali co roku bardzo dobre wyniki na egzaminie-często nawet o kilkanaście procent wyższe niż ich rówieśnicy w kraju czy województwie śląskim. Warto też przypomnieć, że przez te wszystkie lata egzamin przebiegał bez zakłóceń-zgodnie z procedurami. I bez wątpienia należy powiedzieć, że nasi uczniowie zdali nie tylko egzaminy w zakresie wiedzy, ale także właściwej postawy, kultury i odpowiedzialnego zachowania. Nie byłoby to możliwe bez osób, które nad organizacją i przebiegiem egzaminów czuwały. Bo przecież zorganizowanie egzaminu dla prawie 100 uczniów, to spore przedsięwzięcie. Co roku, już od września, dyrekcja i wielu nauczycieli pracowali, by w kwietniu wszystko odbywało się sprawnie, w odpowiednich warunkach.
Z pespektywy tych lat należy też powiedzieć, że m.in. przygotowanie egzaminu ukazywało, jak zgranym i świetnie pracującym zespołem byli nauczyciele z Gimnazjum w Brynku.

Eleonora Krywalska

Egzamin Gimnazjum w Brynku