Międzynarodowy Dzień Rodzin - DWIE GODZINY DLA RODZINY!

Utworzono dnia 11.05.2020

Międzynarodowy Dzień Rodzin - DWIE GODZINY DLA RODZINY!

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny.

Zanim zaczniemy świętować Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, warto zaznaczyć w kalendarzu inną datę - 15 maja.

Wtedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin.

Tego dnia organizowana jest również społeczna akcja "Dwie godziny dla rodziny", w której bierze udział coraz więcej instytucji i rodzin.

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Generalne ONZ w 1993 roku, kiedy to uchwalono rezolucję i zatwierdzono, że 15 maja będzie świętem rodziny. Międzynarodowy Dzień Rodzin ma zwrócić uwagę na problemy, z jakimi boryka się rodzina, przypomnieć o tym, że to podstawowa grupa społeczna, od której wiele zależy i której należy się wiele uwagi. O rodzinie powinniśmy pamiętać przede wszystkim MY, którzy jesteśmy jej częścią. Można ten dzień spędzić całkiem zwyczajnie, ale razem. Wspólne przygotowanie obiadu, spokojne wyjście na spacer do lasu, to wielkie wydarzenie, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zabiegani i ciągle się mijamy. Na problem życia w biegu, wiecznego braku czasu zwróciła uwagę Fundacja Humanites, która zainicjowała akcję społeczną "Dwie godziny dla rodziny".

Wiadomo bowiem, że najwięcej radości daje wspólna zabawa. Przenosi nas do świata, w którym wszystko jest możliwe, w magiczny sposób buduje i wzmacnia więzi oraz pomaga się solidnie zrelaksować. Dlatego na czas Święta Rodziny zapominamy o laptopach, tabletach czy komórkach (oczywiście po zdalnych lekcjach)! Chwytamy za skakankę, piłkę, zośkę… Gramy w „planszówki”, karty, statki, „Państwa - miasta"… Organizujemy z rodziną piknik, Majówkę pod hasłem BĘDZIE DOBRZE!!!

Po prostu odkrywamy radość z bycia razem z rodziną!

Więcej informacji o akcji „Dwie godziny dla rodziny” i o Międzynarodowym Dniu Rodziny znajdziecie tu na stronie 2godzinydlarodziny.pl.

W tym roku organizatorzy akcji "Dwie godziny dla rodziny" zapraszają w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny do Pokoleniowego Klubu Filmowego Humanites, który proponuje wspólne oglądnięcie któregoś z familijnych filmów, takich jak:

Mikołajek”
“Przygody Kubusia Puchatka”
“Paddington”
“Siedem życzeń”
“Podróż za jeden uśmiech”
“Forrest Gump”
“Bella i Sebastian”
“Lessie wróć!”
“Zakochany Kundel”
“101 Dalmatyńczyków”
“E.T.”
“DOM”
“Nietykalni”
“Król lew”
“Sztuczki”
“Magiczne drzewo”
“Amelia”
“W głowie się nie mieści”

Zapraszamy do wspólnego, rodzinnego oglądania oraz do ciekawych rozmów inspirowanych obejrzanymi filmami.

Nie zapominajcie również, że wspólnie tworzymy jedną, dużą, szkolną rodzinę - RODZINĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TWOROGU.

W tym roku 15 maja przypada w piątek, więc możecie świętować cały weekend, a świętowanie połączyć z piknikiem i Majówką pod hasłem BĘDZIE DOBRZE.

A jak WY planujecie spędzić to święto? Święto nas wszystkich, bo przecież każdy z nas ma rodzinę i jest jej członkiem.

Zapraszam do zrobienia fotorelacji z tego jak w Waszych rodzinach obchodziliście Międzynarodowy Dzień Rodzin i przesłanie jej na adres hpenz@op.pl (zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz FB szkoły).

Życzę wspaniałego świętowania życząc Wam i Waszym najbliższym wszystkiego co najpiękniejsze.

Hanna Penz

Tomasz Kulik wraz z rodziną