"Budowle architektoniczne oczami dziecka"

Innowacja realizowana była od 1 kwietnia 2017r. do 31 marca 2019r. Programem innowacyjnym objęci byli chętni uczniowie kilku różnych klas.

Innowacja była kierowana do uczniów o różnych potrzebach edukacyjnych, czyli zarówno do uczniów z problemami w nauce jak i do uczniów zdolnych chcących rozwijać swoje zainteresowania.  Dla dzieci wspólna praca nad modelami budynków, konstrukcji, czy makiet stanowiła możliwość rozwijania kompetencji komunikacyjnych (poprzez prezentację swojej pracy, wyrażanie opinii), rozwijanie umiejętności manualnych (poprzez budowanie modeli), myślenie logiczne, wyobraźnię. Uczniowie podczas zajęć rozwijali również umiejętność koncentracji. Dla dzieci szczególnie uzdolnionych tego typu zajęcia były okazją do poznania zabytków i architektury światowej. Budowanie prostych modeli konkretnych zamków, pałaców czy kościołów czy innych budowli pozwoliło poznać podstawowe zasady architektury z konkretnego okresu, ich proporcje i zależności.

Dzieci uczyły się wzajemnej współpracy, estetyki oraz czytania ze zrozumieniem instrukcji składania konstrukcji.

Efektem dwuletniej pracy wielu uczniów są:

- stabilne metalowe konstrukcje Wieży Eiffla oraz Empire State Building,

- drewniane budowle: amfiteatru, domu, Bramy Brandenburskiej i starego młynu

- tor kulkowy

Wszystkie konstrukcje i budowle są eksponowane w szkole i  prezentowane uczniom.

Innowacja kończy się z dniem 31 marca 2019r., ale główne cele i założenia będą realizowane nadal na zajęciach koła matematycznego wspierającego rozwój ucznia.

Anna Pawłowska

Zajęcia dodatkowe przy realizacji innowacji "Budowle...."

Utworzono dnia 25.03.2019, 11:50