Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Powstańców Śląskich w Tworogu

Wieloletnia współpraca

 

            Wymiana uczniowska pomiędzy Szkołą Podstawową im. Powstańców Śląskich w Tworogu , wcześniej między Gimnazjum w Brynku , a Oberschule Villa Elisabeth Eichwalde prowadzona jest od 2015 r.

Pomysłodawcą , organizatorem i koordynatorem corocznej wymiany jest nauczycielka jęz. niemieckiego – Pani Antje Miska.

Wymiana uczniowska odbywa się pod patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieżowej  i jest przez tą instytucję finansowana. Projekt wymiany jest również dofinansowany przez szkołę ( Radę Rodziców) oraz Mniejszość Niemiecką w Tworogu.

 

Coroczna wymiana uczniowska odbywa się zgodnie z obowiązującym od 2015 roku programem. (Załącznik)

W wymianie uczestniczy po 6 uczniów z Polski oraz Niemiec oraz opiekunowie. Młodzież z Niemiec przyjeżdża do Polski wiosną, a uczniowie z naszej szkoły wyjeżdżają do Eichwalde jesienią.

Uczniowie naszej placówki biorący udział w wymianie goszczą swych niemieckich rówieśników w swoich domach, rodzice tych uczniów zapewniają im opiekę oraz wyżywienie. Podczas pobytu w Niemczech nasza młodzież również mieszka u zaprzyjaźnionych rówieśników i ich rodzin.

Taka forma organizacji sprzyja nie tylko poznaniu sąsiedniego kraju, jego kultury i języka, ale także na zapoznaniu się z życiem codziennym rówieśników w innym państwie. Pozwala również nawiązać serdeczne przyjaźnie.

Uczniowie biorący udział w wymianie podczas kilkudniowego pobytu poznają kulturę i historię regionu i państwa , biorą udział w wycieczkach krajoznawczych, mają możliwość uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych , a także w zajęciach sportowych.

Wszystkie te przedsięwzięcia sprzyjają integracji, przełamują bariery językowe i stereotypy.

AKTUALNOŚCI:

Z wizytą w Eichwalde- wymiana uczniowska

Utworzono dnia 03.10.2019

WYMIANA  UCZNIOWSKA 23 września czworo uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu oraz dwóch uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej w Wojscewraz z opiekunkami Paniami: Antje Miską i Iwoną Pilc  wyjechali na tydzień do...

czytaj dalej... na temat: Z wizytą w Eichwalde- wymiana uczniowska

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki