Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Powstańców Śląskich w Tworogu

„W co dziś gramy? – gry i zabawy językowe”

 

 

INNOWACJA METODYCZNA OBEJMUJĄCA

ZAJĘCIA KOŁA ZAINTERESOWAŃ JĘZYKIEM NIEMIECKIM

 

Typ innowacji: metodyczna, program jest  realizowany na zajęciach koła zainteresowań językiem niemieckim odbywającego się raz w tygodniu.

Uczniowie uczestniczący w innowacji:

Innowacja została opracowana z myślą o uczniach klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Tworogu. Zakłada ona utrwalenie materiału realizowanego na zajęciach języka niemieckiego, poszerzanie zasobu słownictwa, utrwalanie wiedzy gramatycznej i ortograficznej, a także doskonalenie nie tylko umiejętności czytania i pisania w języku obcym z zastosowaniem technologii informatycznej, ale również komunikowania się w języku niemieckim.

Czas realizacji: od października 2019 r. do czerwca 2021 r.

Dzięki zaproponowanej formie zajęć uczniowie będą mieli większą motywację do nauki języka niemieckiego, nabiorą pewności siebie oraz poszerzą słownictwo z wybranych kręgów tematycznych. Dowiedzą się również, w jaki sposób wykonać samodzielnie ciekawe gry językowe. Będą  mogli wykorzystać posiadane umiejętności językowe na zajęciach lekcyjnych. Przekonają się, że nauka języka niemieckiego może być ciekawym doświadczeniem i fajną formą zabawy przy wspólnym tworzeniu gier, a później przy wspólnej zabawie.

Uczniowie na zajęciach będą mieli możliwość przełamania bariery językowej, gdyż wspólnej grze towarzyszyć będzie język niemiecki. Nie tylko polecenia nauczyciela, ale również komunikaty i zwroty podczas gry będą sformułowane w języku niemieckim. Taka forma nauki języka ma na celu przełamanie bariery językowej, aby uczniowie bez stresu próbowali się porozumieć w języku obcym.

Uczniowie podczas zajęć będą kształtować umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce, kształtować umiejętności poznawcze, komunikacyjne, organizacyjne i wychowawcze.

Produktem finalnym prowadzonych zajęć będą pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane w dalszym procesie edukacyjnym.

Anna Lipka-Zanozik

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki