Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Powstańców Śląskich w Tworogu

"Dosięgnąć nieba”

"Dosięgnąć nieba”

 

INNOWACJA PROGRAMOWO - METODYCZNA

OBEJMUJĄCA

ZAJĘCIA KOŁA ASTRONOMICZNEGO

 

Typ innowacji: programowo-metodyczna, program jest  realizowany na zajęciach koła astronomicznego odbywającego się raz na miesiąc lub częściej, w zależności od potrzeb.

Uczniowie uczestniczący w innowacji:

Uczniowie  klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Tworogu, klas II IGimnazjum w Brynku przejawiający zainteresowania fizyką i astronomią, szukający ciekawych form spędzenia czasu wolnego.

Czas realizacji: od 15 stycznia 2019r.do końca roku szkolnego 2019/2020.

Astronomia jest dziedziną nieobecną w podstawie programowej z fizyki w szkole podstawowej, dlatego oczywistym wydało mi się wprowadzenie jej zagadnień w postaci innowacji.  Uczniowie muszą mieć szansę poznania tej trudnej, acz nowej i ciekawej sfery fizyki.

Głównym celem jest promowanie większego zainteresowania i świadomości roli, jaką odgrywa nauczanie i propagowanie astronomii.

Chciałabym pomóc osobom potencjalnie zainteresowanym trafić na właściwą ścieżkę, od której można rozpocząć naprawdę ciekawą i wciągającą przygodę z nauką o kosmosie.

Program innowacji oprócz rozwijania zainteresowań astronomicznych wśród uczniów, poszerzy ofertę edukacyjną szkoły, a co za tym idzie będzie promował naszą szkołę
w środowisku lokalnym. Uczniowie w ten sposób włączą się w życie szkoły oraz lokalnej społeczności.

Program pracy z uczniami zawiera treści, które pozwalają na utrwalenie i pogłębienie wiedzy, a także pozwoli na dążenie do samodzielnego, logicznego myślenia, wyciągania i formułowania wniosków.

Zachętą dla uczniów uczestniczących w zajęciach astronomicznych będą nietypowe godziny zajęć koła, z pewnością ucieszą ich wycieczki astronomiczne, a wielką atrakcją będą wieczorne obserwacje. Zakładam, że wędrówki z teleskopem, lornetkami, aparatami fotograficznymi dadzą uczniom wiele wrażeń, radości isatysfakcji.

Przewidywanym efektem innowacji będzie głównie otwartość dzieci na nowe doświadczenie
i poszukiwanie, niezależność, wytrwałość oraz motywacja do działania. Wzrośniesamodzielność i samoocena dziecka.

 Agnieszka Sędek

obserwacje nieba

obserwacje nieba

Innowacja "Dosięgnąć nieba"

Innowacja

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki