Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Powstańców Śląskich w Tworogu

"Dosięgnąć nieba”

"Dosięgnąć nieba”

 

INNOWACJA PROGRAMOWO - METODYCZNA

OBEJMUJĄCA

ZAJĘCIA KOŁA ASTRONOMICZNEGO

 

Typ innowacji: programowo-metodyczna, program jest  realizowany na zajęciach koła astronomicznego odbywającego się raz na miesiąc lub częściej, w zależności od potrzeb.

Uczniowie uczestniczący w innowacji:

Uczniowie  klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Tworogu, klas II IGimnazjum w Brynku przejawiający zainteresowania fizyką i astronomią, szukający ciekawych form spędzenia czasu wolnego.

Czas realizacji: od 15 stycznia 2019r.do końca roku szkolnego 2019/2020.

Astronomia jest dziedziną nieobecną w podstawie programowej z fizyki w szkole podstawowej, dlatego oczywistym wydało mi się wprowadzenie jej zagadnień w postaci innowacji.  Uczniowie muszą mieć szansę poznania tej trudnej, acz nowej i ciekawej sfery fizyki.

Głównym celem jest promowanie większego zainteresowania i świadomości roli, jaką odgrywa nauczanie i propagowanie astronomii.

Chciałabym pomóc osobom potencjalnie zainteresowanym trafić na właściwą ścieżkę, od której można rozpocząć naprawdę ciekawą i wciągającą przygodę z nauką o kosmosie.

Program innowacji oprócz rozwijania zainteresowań astronomicznych wśród uczniów, poszerzy ofertę edukacyjną szkoły, a co za tym idzie będzie promował naszą szkołę
w środowisku lokalnym. Uczniowie w ten sposób włączą się w życie szkoły oraz lokalnej społeczności.

Program pracy z uczniami zawiera treści, które pozwalają na utrwalenie i pogłębienie wiedzy, a także pozwoli na dążenie do samodzielnego, logicznego myślenia, wyciągania i formułowania wniosków.

Zachętą dla uczniów uczestniczących w zajęciach astronomicznych będą nietypowe godziny zajęć koła, z pewnością ucieszą ich wycieczki astronomiczne, a wielką atrakcją będą wieczorne obserwacje. Zakładam, że wędrówki z teleskopem, lornetkami, aparatami fotograficznymi dadzą uczniom wiele wrażeń, radości isatysfakcji.

Przewidywanym efektem innowacji będzie głównie otwartość dzieci na nowe doświadczenie
i poszukiwanie, niezależność, wytrwałość oraz motywacja do działania. Wzrośniesamodzielność i samoocena dziecka.

 Agnieszka Sędek

Innowacja "Dosięgnąć nieba"

Utworzono dnia 01.04.2019, 19:40

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki