Projekty międzynarodowe

Socrates Comenius

„Better Tourism, Better Future”- “Lepsza Turystyka, Lepsza Przyszłość”, to temat projektu, który w Szkole Podstawowej w Tworogu będzie realizowany w okresie od 01.08.2011 do 31.07.2013 roku.

O programie

Partnerski Projekt Szkół Comenius jest jednym z czterech programów sektorowych Unii Europejskiej „Uczeni się przez całe życie”. Jest on adresowany do szkół , przedszkoli, studentów kierunków pedagogicznych, nauczycieli i jednostek terytorialnych, w obszarze edukacji, a także do innych organizacji działających w obszarze edukacji na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Realizacja tego projektu polega przede wszystkim na wymianie uczniów i nauczycieli w obrębie szkół różnych krajów.

Cel projektu

Celem projektu jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienie ich wartości. Istotnym celem jest również pomaganie młodym ludziom w nabywaniu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych do osobistego rozwoju. Realizując projekt będziemy kształtować poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, promując walory turystyczne regionu i Polski.

Europejscy partnerzy:

Turcja-Amasya- koordynator projektu, Hiszpania – Vigo, Szwecja - Atvidaberg, Bułgaria - Pernik, Łotwa - Vandzene, Polska - Tworóg

AKTUALNOŚCI: