Podsumowanie II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Utworzono dnia 25.11.2020

19 listopada odbył się II etap (rejonowy) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, do którego zakwalifikowało się aż 12 uczniów z klas siódmych i ósmych. Nasi uczniowie wykazali się sporą wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu gramatyki, teorii literatury, czytania ze zrozumieniem, redagowania różnorodnych odpowiedzi wymagających znajomości wskazanych lektur i filmu, a także umiejętnością tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej w oparciu o wskazane lektury. Mimo to nie udało się im  pokonać progu 85%  punktów wymaganych, aby test konkursowy został przekazany do weryfikacji przez wojewódzką komisję konkursową w WOM w Częstochowie.

Najwyższy wynik w szkole, zarówno w etapie pierwszym, jak i drugim, uzyskała Amelia Poloczek z klasy 8 B.

Dzięki udziałowi w Konkursie uczniowie zdobyli nowe doświadczenia: ósmoklasiści zapewne wykorzystają je podczas egzaminu, a uczennice z klasy siódmej podczas kolejnych konkursów.

Dziękuję młodzieży za zaangażowanie, dodatkową pracę,  rozwijanie kompetencji polonistycznych.

Eleonora Krywalska