Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Powstańców Śląskich w Tworogu

Majówka pod hasłem BĘDZIE DOBRZE!

Majówka pod hasłem BĘDZIE DOBRZE!

 

 

Całkiem niedawno można było zaobserwować w oknach Waszch domów, a naszych uczniów, wielobarwne buźki i słoneczka z uśmiechami i dopiskiem Będzie Dobrze #będziedobrze.

To symbol dodający otuchy w obecnej sytuacji.

Warto wierzyć w to, że będzie dobrze!

Warto myśleć pozytywnie!

Warto w tych trudnych chwilach wspierać się i podejmować działania solidaryzujące naszą tworogowską społeczność pomimo izolacji!

Przed nami weekend majowy tzw. majówka, którą pewnie w innych okolicznościach spędzilibyśmy zupełnie inaczej. Być może mieliście już zaplanowaną majówkę, ale plany trzeba było zmienić, przełożyć i dostosować do obecnie panującej sytuacji?

Nawiązując do poprzedniej akcji #będziedobrze proponujemy naszym uczniom i ich rodzinom – Majówkę pod hasłem BĘDZIE DOBRZE.

Zabawa, zadanie polega na tym, aby przygotować piknik dla najbliższych z którymi mieszkamy. Taki prawdziwy piknik z kocem, jedzeniem w koszyku czy wszystkim tym co się Wam kojarzy z piknikiem, albo jak go sobie wyobrażacie. Menu na piknik również możecie sami wymyślić i przygotować to, co najbardziej lubicie albo to, co sami potraficie wyczarować np. kanapki czy muffinki. Piknik ma się odbyć na Waszym podwórku, balkonie, tarasie lub w salonie czy pokoju – w zależności od możliwości, sytuacji oraz pogody. To od Was zależy jak go sobie zaaranżujecie. Na pikniku oprócz jedzenia wspólnie spędzamy czas.Wymyślcie więc jak ten wspólny czas na pikniku chcecie spędzić? Jeżeli nie macie pomysłów to możecie z najbliższymi zagrać w dooble, memory, państwa-miasta czy statki, lub stworzyć wspólnie rysunek z hasłem "Majówka pod hasłem BĘDZIE DOBRZE". Może być to również piknik z książką, z piłką, z grami  "stolikowymi", piknik z aparatem fotograficznym. Tylu, ilu Was jest, tyle pomysłów na piknik. 

Będzie to niezapomniany wspólnie spędzony czas.

Na koniec zapraszamy do uwiecznienia tych niesamowitych chwil na zdjęciach i pochwalenia się nimi, a my umieścimy je na stronie internetowej szkoły i facebooku szkoły. Możecie tworzyć również  fotorelacje z pikniku czy majówki.  Zdjęcia można wysyłać na adres hpenz@op.pl

Kochani majówka to Wasz czas wolny. Wasza chwila na relax, odpoczynek, czas spędzony z najbliższymi na rzeczach miłych i przyjemnych. Odpocznijcie i spędźcie ten czas jak najpiękniej nie zapominając o organizacji rodzinnego pikniku pod hasłem "Majówka pod hasłem BĘDZIE DOBRZE".

Pedagog szkolny

Hanna Penz

 

 

AKTUALNOŚCI:

Działania uczniów kl. 8b w ramach akcji „Będzie dobrze

Utworzono dnia 12.05.2020

Działania uczniów kl. 8b w ramach akcji „Będzie dobrze” Załączone zdjęcia prezentują działania w ramach akcji „BĘDZIE DOBRZE” zorganizowanej przez Naszą Panią Pedagog Hannę Penz. Nie tylko majówka poświęcona jest rodzinnym akcjom dbania o naszą...

czytaj dalej... na temat: Działania uczniów kl. 8b w ramach akcji „Będzie dobrze

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki