Oferta szkół powiatu tarnogórkiego

Utworzono dnia 22.04.2022
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkół ponatpodstawowowych Powiatu Tarnogórskiego

Szkoły ponadpodstawowe powiatu tarnogórskiego

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach

ul. Opolska 28 www.sempa.pl

e-mail: sekretariat@sempa.pl tel. 32 285 28 45

(Kształcenie ogólne. Ukończenie szkoły umożliwia uzyskanie świadectwa maturalnego i podjęcie nauki na różnych kierunkach studiów)

Kształci z ukierunkowaniem:

• LINGWISTYCZNYM (rozszerzone przedmioty j. angielski, geografia)
  • BIOLOGICZNO-CHEMICZNYM (biologia, chemia)
  • HUMANISTYCZNO-PRAWNYM (historia, wos)
  • POLITECZNICZNYM (fizyka, matematyka)
  • DWUJĘZYCZNYM (j. angielski, matematyka, geografia)

1. II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach

ul. Piłsudskiego 1 www.lostaszic.pl

e-mail: lostaszic@wp.pltel. 32 285 29 41

Kształci z ukierunkowaniem:

• MATEMATYCZNO-FIZYCZNYM (rozszerzone przedmioty matematyka, fizyka) przedmiot uzupełniający: matematyka politechniczna
  • MEDIALNO-PRAWNYM (j. polski, historia) przedmiot uzupełniający analiza dzieł filmowych i plastycznych, wiedza o mediach
  • GEOGRAFICZNO-JĘZYKOWYM (geografia, j. angielski)
  • BIOLOGICZNO-CHEMICZNYM (biologia, chemia)
  • MATEMATYCZNO-JĘZYKOWYM (matematyka, j. angielski)

1. Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach

ul. Opolska 26  ww.chemiktg.pl

e-mail: zschmio@o2.pl tel. 32 285 52 34

(Szkoła kształci w zawodach: technik analityk z krymianlistyką, technik ortopeda z fizjoterapią, technik weterynarii z dogoterapią, opiekun medyczny)

1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

ul. Sienkiewicza 23 www.mechanik.civ.pl  e-mail: dyrekcja@mechaniktg.pl tel. 32 285 28 57

(Szkoła kształci w zawodach: technik elektronik, technik informatyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik programista)

1. Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach

ul. Sobieskiego 5 www.ekonomiktg.edupage.org

e-mail: zsetg@poczta.onet.pl tel. 32 285 29 28

(Szkoła kształci w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik reklamy, technik spedytor)

1. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach

ul. Miarki 17 www.zsghtg.pl

e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl tel. 32 285 38 61

(Szkoła kształci w zawodach: technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, piekarz, cukiernik, przetwórca mięsa, kelner)

1. Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach

ul. Legionów 35  www.zsap.art.pl

e-mail: sekretariat@zsap.info tel. 32 285 40 87

(Szkoła kształci w zawodach: plastyk: specjalizacja – aranżacja wnętrz i specjalizacja - fotografia artystyczna, technik przemysłu mody, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik stylista)

1. Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach

ul. Sienkiewicza 6  www.wzstg.pl

e-mail: wzs_tg@poczta.onet.pl tel. 32 285 25 37

(Szkoła kształci w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik fotografii i multimediów, mechanik pojazdów samochodowych i fryzjer)

1. Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach

ul. Okrzei 3 www.budowlanka.tgory.pl

e-mail: techbud@interia.pl tel. 32 285 28-24

(Szkoła kształci w zawodach: technik budownictwa – innowacja: modelowanie 3D lub innowacja: architektura wnętrz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz, betoniarz-zbrojarz murarz – tynkarz, dekarz, monter sieci i instalacji sanitarnych)

1. Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach

ul. Pokoju 14 www.zstu.tg.edu.pl e-mail: sekretariat@zstu.tg.edu.pl tel. 32 719 11 58

(Szkoła kształci w zawodach: technik logistyk, technik transportu kolejowego, oddział przygotowania wojskowego, klasa policyjna, klasa straży granicznej)

1. Technikum nr 13 w Radzionkowie

ul. Zofii Nałkowskiej 2  www.zste.pl

e-mail: sekretariat@zste.pl  tel. 32 289 05 52

(Szkoła kształci w zawodach: technik elektryk, technik hotelarstwa, technik eksploatacji portów i terminali - porozumienie z portem lotniczym w Pyrzowicach)

Szkoły specjalne:

1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach

ul. Strzelców Bytomskich 7

www.soswtg.pl e-mail: soswtg@neostrada.pl

tel. 32 285 28 93

(Zadaniem szkoły jest przygotowanie do samodzielności w życiu dorosłym poprzez wyposażenie uczniów w wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, pozwalające na uzyskanie maksymalnej niezależności życiowej oraz w miarę możliwości, podjęcia pracy)

1. Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie

ul. Zofii Nałkowskiej 2