Dzień z ukraińska bajką...

Utworzono dnia 06.04.2022

05.04.2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Teatru. W przygotowanej z  okazji tej uroczystości udział wzięli młodsi uczniowie naszej szkoły oraz zaproszone z tej okazji dzieci z Przedszkola w Tworogu. Wśród najmłodszych widzów z przedszkola były dzieci z Ukrainy: Milana, Timur i Angelina.

Uczniowie klasy VI, wraz z uczęszczającymi do naszej szkoły uczennicami z Ukrainy Samirą, Saszą i Sofiją, zaprezentowali przedstawienie teatrzyku lalkowego pt. „Rękawiczka”, na podstawie ukraińskiej bajki ludowej. Ta prosta i piękna historia mówiąca o przyjaźni i gościnności w obecnym czasie zyskała szczególne znaczenie i została przyjęta przez młodych widzów z uwagą i pełnym zrozumieniem. W trakcie  uroczystości uczniowie powtórzyli także zasady dobrego zachowania obowiązujące w teatrze oraz nauczyli się nowych, ukraińskich słów – nazw występujących w przedstawieniu zwierzątek i postaci.

Przygotowane warsztaty międzykulturowe nie tylko poszerzyły zainteresowania teatralne dzieci, pozwoliły też uczniom lepiej poznać nowych kolegów i koleżanki z Ukrainy, ich kulturę i język.

Hanna Pawełczyk i Karina Jaksa