Listy do Buenos Aires

Utworzono dnia 22.12.2020

W ramach programu Cambridge Penfriends uczniowie klas IIIa i IIIb napisali19 listów do dzieci ze szkoły New Model International School znajdującej się w Buenos Aires.

Jestem wdzięczna Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w dostarczeniu mi pisanej w domach korespondencji. Za co bardzo serdecznie dziękuję.

W swoich listach wszyscy trzecioklasiści: przedstawili się, podali swój wiek oraz kraj lub nazwę gminy,w której mieszkają.Dzieci odpowiadały na zadane im pytania lub uzupełniały zdania dotyczące ich ulubionych kolorów, zwierząt, sportów, gier, pór roku oraz potraw. Niektórzy uczniowie podali również swoje daty urodzin.

Ponadto trzecioklasiści pisali o swoich preferencjach dotyczących: kolorów, zwierząt, potraw, napojów, owoców, restauracji (McDonald’s), sportów, czynności wykonywanych w wolnym czasie, przedmiotów szkolnych (matematyki), muzyki i kwiatów. Uczniowie ustosunkowali się również do jednego z elementów współczesnego życia, czyli kwarantanny pisząc, że ją lubią bądź nie.

Dzieci również zadały pytania swoim korespondencyjnym przyjaciołom. Niektóre były związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a inne dotyczyły ulubionych kolorów, zwierząt, ras psów,  drużyn piłkarskich, pór roku, miesięcy i kwiatów. Trzecioklasiści pytali również o datę urodzin, posiadanie rodzeństwa oraz motoryzację.

Niestety argentyńska szkoła New Model International School kończy rok szkolny w grudniu i wraca po wakacjach dopiero w marcu. Jednakże będziemy z niecierpliwością oczekiwać  odpowiedzi.

Zapraszam na nasz profil  !

nauczyciel j. angielskiego

Marlena Ziaja