Listy z dalekiej Argentyny

Utworzono dnia 17.12.2020

W ramach programu Cambridge Penfriends uczniowie klas IIIa i IIIb otrzymali 19 listów z argentyńskiej szkoły New Model International School.

W swojej korespondencji argentyńscy uczniowie przedstawili się, podali swój wiek oraz kraj lub miejscowość, z których pochodzą. Dzieci opisywały swoje ulubione zwierzęta, sporty, kolory i potrawy. Ponadto napisały o czynnościach, które lubią wykonywać oraz tych, które nie sprawiają im przyjemności. Nazwy przedmiotów szkolnych, kwarantanna i zadanie domowe zostały podane przez uczniów jako nielubiane. Dzieci również zadały pytania lub napisały zdania do uzupełnienia dla naszych trzecioklasistów.

Aktualnie większość Naszych uczniów, uczęszczających na zajęcia koła zainteresowań, skończyła już pracować nad listami zwrotnymi do swoich korespondencyjnych przyjaciół. Efekty ich pracy zostaną niebawem zaprezentowane.

To juz drugi kraj z którym nasi uczniowie wymieniaja listy, informację ...W ramach programu Cambridge Penfriends uczniowie klas IIIa i IIIb otrzymali już 9 listów z francuskiej szkoły Ecole Internationale Montessori Marseille
W swojej korespondencji francuscy uczniowie przedstawili się, podali swój wiek, odpowiedzieli na zadane pytania oraz pisali o swoich ulubionych serialach telewizyjnych.
Obecnie trzecioklasiści pracują nad listami zwrotnymi do swoich korespondencyjnych przyjaciół.
Wymiana listów ze szkołą nadal odbywa się poprzez elektroniczne przesyłanie wiadomości.
nauczyciel j. angielskiego Marlena Ziaja

Zapraszamy do galerii zdjęc na naszym profilu

nauczyciel j. angielskiego

Marlena Ziaja