„Złap za stery swojej kariery”....

Utworzono dnia 03.11.2022

Tegoroczna edycja organizowana była pod hasłem „Złap za stery swojej kariery”.

W Szkole Podstawowej w Tworogu, w ramach obchodów w październiku dzieci i młodzież miały możliwość bliższego zapoznania się ze światem zawodów.

Nie od dziś wiadomo, ze już od najmłodszych lat kształtują się nasze zainteresowania. To, czym dzieci się bawią, w jaki sposób i na ile poznają otaczający ich świat, ma ogromny wpływ na podejmowane w przyszłości decyzje edukacyjno-zawodowe. Mając na uwadze ten fakt, dzieci poprzez zabawę próbują poznać siebie i swoje możliwości.

W ranach obchodów uczniowie najmłodszych klas oglądali film edukacyjny o pracy strażaka, wykonali prace plastyczne, dzieci rozmawiały także o miejscu pracy swoich rodziców, a starsi - opisali zawody swoich marzeń.

Z kolei najstarsi uczniowie przybliżyli swoje plany zawodowe ubiorem. To oni w najbliższym czasie dokonają wyboru dalszej ścieżki kształcenia, planując swą przyszłość zawodową.

Wykonywanie zawodu, który się lubi, to źródło satysfakcji i ogólnego zadowolenia. Aby odkryć właściwą dla siebie ścieżkę kariery, należy dobrze przemyśleć własne preferencje i oczekiwania. Wówczas praca marzeń może być na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko dobrze jej poszukać.

Jednym z ulubionych marzeń zawodowych uczniów było podjęcie pracy w zawodzie psychologa, piłkarza, sportowca, malarza, ratownika medycznego, lekarza, architekta, czy tez zostanie kelnerem lub prawnikiem.

Różnorodność pokazuje, że praca marzeń nie ma jednoznacznej definicji. Ludzie mają różne preferencje i aspiracje, dlatego każdy może interpretować ją inaczej. Nasze zatrudnienie ma po prostu przynosić satysfakcję i zadowolenie.

Nauczyciel doradztwa zawodowego

Anna Cupek