Każdy z nas jest wyjątkowy...

Utworzono dnia 02.04.2020

Witajcie Kochani!

Jak tam wczorajsze żarty i psikusy? Udało Wam się kogoś nabrać? Mamy nadzieję, że tak :)
A teraz nieco poważniejszy temat. Pewnie niewielu z Was wie, że dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Co to za święto? Jest to dzień przypominający nam wszystkim o tych, którzy rozumieją otaczającą ich rzeczywistość trochę inaczej niż my. Pamiętajcie, że nigdy nie powinniśmy wyśmiewać się z ludzi, którzy naszym zdaniem mogą zachowywać się troszkę inaczej, czasem nawet dziwnie- przecież nie wiemy, z czym zmagają się na co dzień i jakie przeżycia mają za sobą. Zawsze bądźmy dla siebie mili, a od razu świat stanie się lepszym miejscem :)

1. Czym tak właściwie jest autyzm? Jak się z nim żyje? Czy naprawdę dzieci z autyzmem inaczej odbierają otaczający je świat? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym filmiku. Naprawdę warto go obejrzeć! :)

2. Już wiecie, że każdy z nas jest inny. Teraz wydrukujcie sylwetki dziewczynek i chłopców, pierwsza postać to Wy- dorysujcie szczegóły tak, by jak najbardziej przypominała Wasz wygląd. Pozostałe postaci to Wasze koleżanki i koledzy, teraz czas dorysować ich charakterystyczne cechy (kolor oczu, włosów, itp.). Ostatnim etapem zadania jest wypisanie przy każdej ,,osobie" jej umiejętności i talentów, wszystkiego, w czym jest dobra. Już wiecie jaki był sens tego ćwiczenia? Tak! Każdy z nas jest wyjątkowy! Różnimy się i to jest piękne, bo dzięki temu nigdy się ze sobą nie nudzimy :)

Pozdrawiamy!

Joanna Osadnik